Warsztaty SSU

W dniu 16 lutego 2024 r. odbyły się kolejne warsztaty w ramach działań Szkolnego Samorządu Uczniowskiego a przeprowadzone przez nauczyciela bibliotekarza p. Barbarę Rusinek – Nowak. Tematem warsztatów był obchodzony w szkole „Dzień życzliwości
 i pozdrowień – umiejętność dostrzegania drugiego człowieka”
. Poprzez kolejne etapy warsztatów uczniowie z pomocą literatury (książka Joanny Jabłczyńskiej i Marcina Przewoźnego Współczesny savoir-vivre dla nastolatków” ), poprzez rozwiązywanie krzyżówki oraz własnych przeżyć wypowiadali się czym jest życzliwość, jakie są oznaki życzliwości, po czym poznajemy, że ktoś jest dla nas życzliwy, czy życzliwość dużo kosztuje, co wywołuje w innych i w nas okazywanie życzliwości. Podawano przykłady w jakich sytuacjach i w jaki sposób  możemy okazywać życzliwość innym ludziom.
Podsumowaniem warsztatów były tworzone „na gorąco” rymowanki, które ukazały dobre i wrażliwe dziecięce serca.

Życzliwość to piękna cecha,
by odnaleźć w sobie człowieka.

Z uśmiechem komuś rozpocznij dzień
a nie chowaj się jak cień.

Okaż koledze zainteresowanie
a będzie mu smakowało śniadanie.

Miło, gdy cię ktoś zauważy
 i uśmiechem obdarzy.

Gesty życzliwości