Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Dyrektora Szkoły”

13 marca 2024 roku staraniem nauczycieli: pana Michała Jarząbka i pani Agnieszki Sendereckiej, odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Dyrektora Szkoły”. Była to już 15 edycja konkursu. Reprezentanci pięciu szkół zmagali się z przeróżnymi ćwiczeniami pełnymi pułapek ortograficznych. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Mistrza Ortografii. Po sprawdzeniu przez komisję konkursową kolejnych zadań i ogłoszeniu wyników, Pani Dyrektor Bożena Golachowska wręczyła dyplomy i nagrody w postaci piór uczniom, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, oraz podziękowania ich opiekunom.

Mistrzynią Ortografii została Maja Turek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi. Wykazała się ona najlepszą znajomością ortografii. Drugie miejsce przypadło  Weronice Cymer, ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca, a trzecie zajęła Julia Wyrzykowska ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Okrzei w Mykanowie.

Konkurs zakończył się w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Zapraszamy w następnym roku na kolejną edycję konkursu.