Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

W tym roku Dzień Biblioteki miał nieco inny przebieg ze względu na sytuację pandemiczną . Klasy młodsze mogły skorzystać z propozycji biblioteki w sposób stacjonarny, natomiast klasy starsze tylko zdalny.

Klasy pierwsze pracowały pod hasłem: „Bibliotekę poznajemy, zaprzyjaźnić się z nią chcemy!” – spotkanie i pogadanka w bibliotece, zagadki, upominki – zakładki oraz obdarowanie każdego dziecka pakietem książek dla dzieci i rodziców pt. „Pierwsze abecadło”, kolorowanka tematyczna.

Klasy drugie: „Rymowanki o bibliotece układamy i nagrody zbieramy” – przybliżenie roli biblioteki w szkole, tworzenie rymowanek , nagrodzenie prac drobnymi upominkami.

Klasy trzecie: „Biblioteka do konkursu nas zaprasza, by ćwiczyła się głowa nasza” – konkurs pisemny pt.”Tytułowa poplątanka”z nagrodami.

Klasy 4 – 8: konkurs on-line dla chętnych uczniów na ćwiczenie czytania ze zrozumieniem.