Dni Literatury Dziecięcej

W obecnym roku Dni Literatury Dziecięcej przebiegały w nieco inny sposób. Spotkania uczniów z literaturą dziecięcą odbywały się poprzez udział w zabawach i konkursach literackich na poziomie danej klasy, zachęcających do kontaktów z książką i jednocześnie sprawdzających wiedzę czytelniczą uczniów. W propozycjach dla klas I – III biorą udział wszyscy uczniowie, z klas starszych biorą udział uczniowie chętni.

Klasy I – „Zagadki nas nęcą, do czytania zachęcą”

(wspólne rozwiązywanie zagadek ze znajomości bajeczek  i wierszyków dla najmłodszych)

Klasy II – „Wierszy i bajek znamy wiele, bohaterów literackich szybko  odnajdziemy - drodzy przyjaciele” (konkurs:  Jak nazywa się                   charakteryzowany bohater z książki dla dzieci?)

Klasy III – „Do rozwiązywania rebusów potrzebna tęga głowa, ale  przecież na lekcji była o tym mowa”  (konkurs rebusowy ze  znajomości literatury dla dzieci i jej autorów)

Klasy IV-VIII : Konkurs na czytanie ze zrozumieniem – wyszukiwanie   ukrytych słów w tekście.

Bibliotekarz :

Barbara Rusinek - Nowak