Inauguracja Roku Szkolnego na Jasnej Górze

3 września w Kaplicy Cudownego Obrazu odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego. Na Jasnej Górze obecni byli przedstawiciele Śląskiego Kuratorium Oświaty na czele z panią kurator Renatą Bauer, dyrektorzy szkół i nauczyciele. Naszą Szkołę godnie reprezentowali uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego: Filip Malinowski, Mikołaj Kott, Daria Ziółkowska, Maja Imiołczyk, Wiktoria Polaniak oraz Anna Małek.

Uroczystości  przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Przybylski biskup pomocniczy arch. częstochowskiej, który podkreślił rolę powierzania Maryi tego, co jest najważniejszą troską każdej szkoły – troskę o człowieka, jego mądre życie i zbawienie.
 Mamy nadzieję, że przez ten cały rok szkolny będzie nauka stacjonarna, że nie będzie już wprowadzanych obostrzeń. No i, że sobie poradzimy z egzaminami, które nas czekają i godnie będziemy reprezentować szkołę – powiedział uczeń Filip Malinowski z VIII klasy z SP nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie.