WARSZTATY INTEGRACYJNE – KLUB UCZNIA ZDOLNEGO

18 października 2023 roku w ramach Klubu Ucznia Zdolnego zorganizowano warsztaty kształcące kompetencje interpersonalne oraz wspierające rozwój emocjonalno-społeczny dzieci. Głównym celem pierwszego spotkania była integracja uczniów uczęszczających do klas IV-VIII. Zabawy i ćwiczenia służyły skutecznemu komunikowaniu się z innymi osobami, nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji międzyludzkich, prezentowaniu własnych opinii, uczuć, wyrażaniu emocji, a także wywieraniu wpływu na otoczenie. Rozwijały wyobraźnię, kreatywność, poczucie humoru, umiejętność współpracy i przyjmowania różnych perspektyw w interpretowaniu sytuacji społecznych  poprzez wcielanie się w rozmaite role. Proponowane działania sprzyjały również wzmacnianiu własnej wartości oraz nabywaniu kompetencji wzmacniających samoregulację.