WARSZTATY PLASTYCZNE

13 grudnia 2023 roku w ramach realizacji działań Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz Klubu Ucznia Zdolnego zorganizowano warsztaty plastyczne dla dzieci z klas IV-VIII pt. „Bożonarodzeniowe dobre myśli i słowa”, prowadzone przez Panią Katarzynę Górniak.  Cel zajęć dotyczył poszerzenia wiedzy na temat świątecznych tradycji rodzinnych, a także wyzwalania i rozwijania kreatywności, zainteresowań czy zdolności uczestników. Podczas warsztatów wykonano ozdoby świąteczne, które upiększą drzewko naszej Szkoły na Jasnej Górze w związku z XVI Konkursem na Wieczernikową Choinkę. Zajęcia nie tylko dostarczyły uczniom wiele radości i satysfakcji, ale również kształciły ich sprawności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację uwagi, wyobraźnię przestrzenną, twórcze myślenie, fantazję oraz wrażliwość artystyczną. Dzięki zapewnieniu podopiecznym życzliwej i przyjaznej atmosfery pracy zespołowej warsztaty sprzyjały jednocześnie budowaniu więzi interpersonalnych.