„Spotkanie z historią”

Spotkanie w ramach Projektu „Częstochowianie  na frontach  II wojny światowej  w 1944 r.”

„Spotkanie z historią”

W dniu 13.03.2024 nasze uczennice Nadia Staroń i Kinga Siarkowska z klasy VII a wraz z szkolnym koordynatorem projektu Panią Anetą Anzorge uczestniczyły w spotkaniu w ramach projektu edukacyjnego „Częstochowianie na frontach II wojny światowej w 1944 roku”. Nasza młodzież  bierze udział w etapach projektu edukacyjnego. Spotkanie odbyło się w VIII  LOS im. gen. J. Sowińskiego w Częstochowie. Gośćmi spotkania były  pracownice Uniwersytetu im. Jana Długosza: prof. dr hab. Julia Dziwoki i mgr Alicja Adamus. Wysłuchaliśmy wykładów dotyczących Częstochowian, którzy walczyli w czasie drugiej wojny światowej o wolność Polski. Przypomnieliśmy sobie okres wojenny, walki dzielnych i bohaterskich żołnierzy i zwykłych ludzi. Po spotkaniu odbył się panel dyskusyjny gdzie uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące okresu II wojny światowej.