AUTOPREZENTACJA – WARSZTATY SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

15 marca 2024 roku w ramach realizacji działań Szkolnego Samorządu Uczniowskiego zorganizowano warsztaty dla dzieci z klas III-VIII pt. „Autoprezentacja drogą do wzmocnienia poczucia własnej wartości”. Uczestnicy zajęć – identyfikując swoje mocne strony, pasje, zainteresowania, zdolności, talenty, sukcesy – zdefiniowali pojęcie autoprezentacji w kontekście kształtowania własnego wizerunku. Podkreślili, że sztuka ta wymaga przede wszystkim wiarygodności, autentyczności i życzliwości wobec otoczenia, pewności siebie, znajomości swoich zasobów, mocnych stron, jak również umiejętności skutecznej komunikacji. W trakcie spotkania uczniowie podejmowali próby zaprezentowania swojej osoby w taki sposób, jakiego w danej sytuacji oczekiwali odbiorcy. Tworząc autoprezentację, zwracali uwagę na ważne jej elementy, czyli: początek i koniec wypowiedzi, myśl główną, intonację, aktywną oraz dostosowaną do tematu mimikę i gestykulację.