SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY

Do Szkolnego Konkursu Kaligraficznego, przeprowadzonego przez pana Michała Jarząbka i panią Agnieszkę Senderecką, przystąpili uczniowie klas II-VIII. Uczestnicy starannie przepisali zaproponowany tekst. Komisja konkursowa, przy ocenie prac, brała pod uwagę następujące kryteria: płynność pisma i estetyka połączeń literowych, staranność i oryginalność elementów graficznych, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, samodzielność pracy. Wybór mistrzowskich prac był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie dzieci biorące udział w Konkursie Kaligraficznym wykonały je bardzo starannie. Bardzo nas cieszy, że mimo wszechobecnej komputeryzacji, nasi uczniowie potrafią nadal posługiwać się piórem, dbając o estetykę i charakter pisma.

Wyniki konkursu:

Kl. II-V

1 miejsce – Wiktor Wawrzak – kl. II a

2 miejsce – Oliwia Zimoń kl. IV b

3 miejsce – Winiarek Malwina kl. II a

wyróżnienia – Zuzanna Kupka kl. II a, Emilia Tertychna kl. V b, Natalia Mazur kl. IV b

Kl. VI-VIII

1 miejsce – Natalia Musiał kl. VIII a

2 miejsce  – Paulina Wysocka kl. VIII a

3 miejsce – Oliwia Mazur kl. VII a

wyróżnienia – Natalia Kudła kl. VII b, Przemysław Rudolf kl. VI a.

Serdecznie gratulujemy!