Wycieczka klas 7 w Góry Świętokrzyskie

W dniach 7-18 czerwca 2021 odbyła się wycieczka klas 7 w Góry Świętokrzyskie. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili Muzeum Leonarda da Vinci, w którym można było wykonać ciekawe doświadczenia z różnych dziedzin życia. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie ruin Zamku w Chęcinach. Potem uczniowie udali się do Jaskini Raj gdzie można było podziwiać ciekawe formy naciekowe –stalaktyty istalagmity.
W drugim dniu klasy weszły na Górę Święty Krzyż, (inna nazwa to Łysa Góra) , skąd podziwiali rumowiska skalne zwane gołoborzami.
Zwiedziliśmy też Klasztor Misjonarzy Oblatów i Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża. Potem zeszliśmy Drogą Królewską do Nowej Słupi.
Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Klasztor Św. Katarzyny u sióstr Bernardynek. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z długo wyczekiwanej wycieczki.