Projekt - Polska - Białoruś

W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła realizuje projekt współpracy z Gimnazjum nr 2 w Pińsku na Białorusi.

Uczniowie obu szkół podjęli wspólne działania polegające na wymianie informacji dotyczących atrakcji turystycznych i historii regionów, w których mieszkają. Uczniowie pokażą urokliwe zakątki miasta lub okolic oraz atrakcje turystyczne godne polecenia innym. Wyruszą w wirtualną podróż po obydwu krajach i będą odkrywać ich piękno. Najciekawsze miejsca zaprezentują  podejmując różne działania. Prace będą prezentować na forum za pomocą platformy edukacyjnej na spotkaniach online oraz korespondencyjnie. Uczestnicy będą mogli wspólnie  podyskutować, wymienić doświadczenia i utwierdzić w przekonaniu, że obydwa kraje są atrakcyjne pod względem turystycznym oraz nawiązać wzajemne kontakty.

Uczniowie naszej szkoły podjęli temat:

SZLAKIEM ORLICH GNIAZD – WIRTUALNA WYCIECZKA TEMATYCZNA PO WYBRANYCH MIEJSCACH JURY KRAKOWSKO CZESTOCHOWSKIEJ.

Cele projektu:

*Poznanie atrakcji turystycznych.

* Rozwijanie zainteresowań historią i geografią regionu.

*Ocena walorów kulturowych i turystycznych .

*Doskonalenie umiejętności zbierania i selekcjonowania informacji .

*Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia.

*Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe naszego kraju.

*Zachęcanie do uważnej obserwacji zjawisk oraz zdobywania wiedzy o atrakcyjności turystycznej wybranych miejsc w Polsce i na Białorusi.

*Współdziałanie i budowa prawidłowych relacji w grupie.

Działania będą oparte na:

*Gromadzeniu, selekcjonowaniu i opracowaniu informacji( z przewodników, broszur, książek, Internetu) o wybranych miejscach.

*Zastosowaniu umiejętności  ( np. w prezentacji multimedialnej lub  animacji w programie komputerowym Scratch , w Lapbooku, na mapie itp. ).

Przedsięwzięcia będą realizowane w kilkuosobowych grupach projektowych przez uczniów klas 7 i 8. Praca  obejmuje następujący zakres przedmiotowy: historia,  geografia, informatyka.

Opiekunami projektu są: p. Aneta Anzorge oraz p. Lena Rudolf

Film o w/w regionie „ Jura Krakowsko- Częstochowska” - https://www.youtube.com/watch?v=ihqHWvDY83s

Adres strony Gimnazjum w Pinsku