13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

W ramach projektu "GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!" nauczyciele historii, pani Aneta Anzorge i pani Lidia Jeziorowska, przeprowadziły zajęcia przybliżające tematykę stanu wojennego i powstania "Solidarności". Zaprezentowano także i omówiono  wystawę IPN „STAN WOJENNY 1981-83” oraz wystawę szkolną przygotowaną przez nauczycieli historii przy zaangażowaniu uczniów i rodziców. Na kolejnych spotkaniach dzieci obejrzały film dokumentalny "Nie zabierajcie mamy" przedstawiający historie działaczek „Solidarności” - kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego. Projekcja filmu odbyła się w klasach VII i VIII  w dniach 18-20.10.2021 r. Link do filmu został również umieszczony na platformie Teams, aby uczniowie mogli obejrzeć go jeszcze raz wraz z rodzicami. Nauczyciela historii w ramach realizacji projektu wzięli udział w dwóch wykładach w ramach spotkań Odkrywamy Historię.