Spotkanie ze szkołą partnerską nr 2 - Białoruś

W ramach realizacji projektu uczniowie naszej szkoły podjęli współpracę ze szkołą w Białorusi w Pińsku. W dniu 19 października 2021 odbyło się nasze pierwsze spotkanie organizacyjne,  na którym zaplanowaliśmy etapy współpracy i wykonywanie zadań. Jednym z etapów projektu było wykonanie  prezentacji multimedialnych  dotyczących  najciekawszych miejsc naszych  regionów np. zamków, okolic regionu, obiektów historycznych.

Nasze kolejne spotkanie online odbyło się w dniu 1 grudnia 2021. Uczniowie naszej szkoły podjęli temat: SZLAKIEM ORLICH GNIAZD – WIRTUALNA WYCIECZKA TEMATYCZNA PO WYBRANYCH MIEJSCACH JURY KRAKOWSKO- CZESTOCHOWSKIEJ. Uczniowie zaprezentowali najciekawsze miejsca naszego regionu za pomocą mediów społecznościowych,  platformy edukacyjnej Teams  między innymi: Zamki w Olsztynie, Bobolicach, Ogrodzieńcu, Ojcowski Park Narodowy, Pustynię Błędowską- naszą polską „Saharę”. Nasza partnerska szkoła przedstawiła prezentację dotyczącą miasta Pińsk:  pomnik Pińczuka, Klasztor Franciszkanów, Pałac Butrymowiczów.

To było ciekawe spotkanie, na  którym wymieniliśmy się doświadczeniami, dyskutowaliśmy na temat naszego dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz utwierdziliśmy się w przekonaniu, że  nasze kraje są atrakcyjne pod względem turystycznym. Prezentacje przygotowali uczniowie klas ósmych. Emilian Kurpiński i Filip Malinowski z klasy 8a,  Natalia Jędrasik, Klaudia Pluta i Patryk Wawrzyniak z klas 8c