INFORMACJA O TARGACH EDUKACYJNYCH 2023 - DORADZTWO ZAWODOWE

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Centrum Informacji Zawodowej przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 7 i Szkołą Podstawową nr 50 organizuje Targi Edukacyjne (Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadpodstawowych) dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz ich rodziców.

Wydarzenie odbędzie się:

• 1 marca 2023 r. (Szkoła Podstawowa nr 7 im. K. I. Gałczyńskiego),
  • 16 marca 2023 r. (Szkoła Podstawowa nr 50 im. gen. Wł. Sikorskiego)

w godzinach 16.30 – 18.30.

Ze względu na godziny popołudniowe, będzie szansa na indywidualne konsultacje nie tylko dla uczniów, ale i rodziców z nauczycielami wszystkich typów szkół ponadpodstawowych.

Do udziału w przedsięwzięciu (zarówno 1 jak i 16 marca) zgłosiły się wszystkie licea, technika oraz szkoły branżowe z terenu Miasta Częstochowy.

Wydarzenie zostało zgłoszone pod patronat Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Podczas targów będzie również prezentowana oferta dla uczniów z niepełnosprawnościami, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną ze względu na: autyzm, Zespół Aspergera, słabowidzenie, słabosłyszenie, niepełnosprawność ruchową, niepełnosprawność intelektualną w różnym stopniu oraz niepełnosprawności sprzężone.

W skład zespołu szkół wchodzą:

• Technikum Specjalne nr 13 – dla młodzieży w normie intelektualnej z Zespołem Aspergera, autyzmem, słabosłyszącej oraz z niepełnosprawnością ruchową
  • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 11 - dla młodzieży w normie intelektualnej z Zespołem Aspergera, autyzmem, słabosłyszącej oraz z niepełnosprawnością ruchową
  • Branżowa Szkoła Specjalna I Stopnia – dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi
  • Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 1 - dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi.