Luty 2024

19 lutego 2024 roku członkowie Klubu Ucznia Zdolnego uczestniczyli w warsztatach informatycznych. Zajęcia z zakresu programowania mikrokontrolerów z wykorzystaniem środowiska Arduino i gotowego modułu przeprowadziła Pani inż. Zofia Golachowska. Podczas spotkania kształtowano umiejętności programowania wizualnego układów mechatronicznych, czynnościowo rozwijano właściwe rozumienie pojęć infotechnicznych, wypracowywano nawyki związane z obsługą układów mechatronicznych, a także doskonalono sprawność łączenia, konfiguracji i programowego sterowania diodami, obsługi terminala do pisania kodu sterującego czy montowania i rozbudowywania modułów-interfejsów.

Nauka programowania pozostawiała sporą przestrzeń do eksperymentowania oraz tworzenia metodą prób i błędów. Dzieci starały się wyszukiwać najlepsze rozwiązania, które pozwalały im osiągnąć zamierzony cel. Rozwijały logiczne i kreatywne myślenie, dostrzegały zależności, uczyły się pokory, cierpliwości, spokojnego analizowania wszystkich punktów umożliwiających zrealizowanie zadania.

W imieniu uczestników zajęć, serdecznie dziękujemy Pani inż. Zofii Golachowskiej za przybliżenie naszym podopiecznym nowoczesnych technologii cyfrowych, które, choć trudne i skomplikowane, korzystnie wpływają na przyswajanie wiedzy z innych przedmiotów, rozbudzając ciekawość uczniów w obszarze zastosowań prototypowania, programowania czy projektowania nowych rozwiązań.