Podsumowanie III Powiatowego Konkursu programowania w Scratchu

W marcu 2024 r. nauczyciele informatyki, języka niemieckiego i angielskiego  zorganizowali   III Powiatowy Konkurs programowania własnych interaktywnych historii, gier i animacji w języku polskim, niemieckim i angielskim w Scratchu.

Konkurs odbył w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem uczniów klas 4-6 było przygotowanie gry edukacyjnej  „Buying a ticket/Fahrkartekaufen” (kupowanie biletu na autobus lub pociąg), a uczniów klas 7-8 przygotowanie animacji komputerowej scenki rodzajowej –  „At the air port/AufdemFlughafen” (odprawa bagażowa na lotnisku) "- w języku niemieckim, angielskim w programie Scratch.

W finale  uczniowie  rywalizowali podczas programowania robotów Photon.

Uczestnicy konkursu wykazali się a kreatywnością, pomysłowością, inwencją twórczą i oryginalnością. Podsumowanie konkursu odbyło się w szkole w dniu 26.03.2024 r. Pani Dyrektor Bożena Golachowska pogratulowała wszystkim, wręczyła dyplomy oraz nagrody rzeczowe finalistom. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu sprawowali: p. Joanna Palacz, p. Dagmara Mroczek, p. Tomasz Koniecki, p. Jacek Rudolf

Wyniki prezentują się następująco:

W kategorii uczniów klas 4-6:

I miejsce - Marcin Wysowski – Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie

II miejsce - Szymon Hałaczkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Częstochowie

III miejsce - Piotr Trzciński – Szkoła Podstawowa nr 13 w Częstochowie

W kategorii uczniów klas 7-8:

I miejsce - Oliwia Ścibich - Szkoła Podstawowa nr  14 w Częstochowie

II miejsce – Tomasz Żurek – Szkoła Podstawowa nr 14 w Częstochowie

III miejsce - Olaf Opala – Szkoła Podstawowa nr 52 w Częstochowie

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!