Stypendia i zasiłki szkolne

STYPENDIA SZKOLNE I ZASIŁKI SZKOLNE (pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów)

Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie informuje, że rodzice uczniów lub ich opiekunowie mogą starać się   o przyznanie pomocy materialnej w formie stypendium szkolnego lub zasiłku dla dzieci w roku szkolnym 2023/2024.

Warunkiem ubiegania się o stypendium szkolne jest trudna sytuacja materialna, wynikająca z niskich dochodów na osobę w rodzinie. Zgodnie   z obowiązującymi przepisami miesięczna wysokość dochodu na osobę  w rodzinie ucznia ubiegającego się o stypendium nie może przekroczyć 600,00 zł netto, natomiast dla osoby samotnie gospodarującej 776,00 zł

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać u pedagoga Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie w terminie                 od 04 września do 14 września 2023 r.

W przypadku uczniów będących uchodźcami z Ukrainy oprócz wymaganych dokumentów należy dostarczyć dokument potwierdzający status uchodźcy oraz dokument o nadanym numerze PESEL. Ponadto, informujemy, że w ciągu trwania nauki szkolnej (od września do czerwca 2023/2024) można złożyć wniosek o zasiłek szkolny z powodu pogorszenia się sytuacji materialnej ucznia z powodu losowego zdarzenia np. ciężkiej choroby, śmierci osoby w rodzinie, nieszczęśliwego wypadku i innych okoliczności. Wnioski można składać nie dłużej niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia, które pogorszyły sytuację materialną ucznia.

Wszelkich dodatkowych informacji w przedmiotowej sprawie udzielają pracownicy Zespołu ds. Wsparcia Dzieci i Młodzieży,
Sekcji Usług Środowiskowych

pod numerem tel. 34 372 42 20